Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Oglądane
Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Jak działa Pirometr?

2022-03-21Kategoria:
692
692

Jak działa Pirometr?

2022-03-21Kategoria:

Pirometr HP-880E to bezdotykowy termometr na podczerwień w kompaktowej obudowie kształcie pistoletu. Pomiar odbywa się poprzez wycelowanie w obiekt i przyciśnięcie przycisku na pirometrze. Szczególnie przydatny do pomiaru temperatury powierzchni obiektów bardzo gorących, niebezpiecznych oraz trudno dostępnych.

Jak działa?

Pirometr mierzy temperaturę powierzchni danego obiektu. Działa w oparciu o analizę promieniowania cieplnego emitowanego przez badane ciała. Dla zwiększenia  wygody i dokładności pomiaru urządzenie wyposażone jest w wskaźnik laserowy, który ułatwia precyzyjne wycelowanie w mierzony obiekt.

Gdy rozpoczynasz pomiar wyceluj w mierzony obiekt i przytrzyma przycisk spustowy. Mierzony obiekt musi mieć powierzchnię większą niżeli powierzchnia plamki z, której pirometr dokonuje pomiaru. Jej wielkość można przeliczyć z diagramu na pirometrze. Wielkość plamki rośnie ze wzrostem dystansu od mierzonego obiektu - zwiększa się wielkość powierzchni, z której mierzona jest temperatura (D:S = 12:1)

Pomiar temperatury.

Upewni się, że obiekt mierzony mieści się w obrębie pomiaru. Dla obiektów o małej powierzchni, zmniejsz dystans pomiaru i upewni się, że wielkość okręgu pomiarowego jest dwukrotnie mniejsza od powierzchni mierzonego obiektu. Większość organicznych materiałów, pomalowanych i oksydowanych powierzchni ma emisyjność na poziomie 0,95. Niedokładność pomiar może występować podczas mierzenia temperatury wypolerowanych powierzchni metalowych oraz błyszczących. Dla poprawienia odczytu takich powierzchni należy zakleić je taśmą lub przemalować na czarno. Temperatura taśmy lub farby osiąga taką samą temperaturę jak powierzchnia pod nią.Zachowaj ostrożność.

Nie celuj wskaźnikiem laserowym bezpośrednio w oczy ludzi lub pośrednio poprzez powierzchnie
odbijające promień lasera.

HP-880E

Komentarze (0)
Napisz odpowiedź (0)
Proszę zalogować się aby dodać komentarz.

Menu

Strona główna

Menu