3067
3067
Jak skalibrować Regulator panelowy SD8V?
2022-03-21Kategoria:
Częstym problemem w przypadku pomiarów poziomu cieczy w zbiornikach jest ilość niezbędnych czujników oraz dodatkowej automatyki niezbędnej dla realizacji zadania informowania o aktualnym poziomie cieczy/paliwa/granulatów w zbiorniku lub jego utrzymaniu.Pomocne w wskazywaniu poziomu lub sterowaniu pracą urządzeń wykonawczych np .pomp ,jest wykorzystanie zestawu składającego się z miernika/sterownika SD8V firmy Termipol oraz czujnika rezystancyjnego serii HT-R.
Regulator SD8V wyposażony jest w dwa programowalne wyjścia ,funkcje auto-skalowania oraz duży czytelny wyświetlacz wartości aktualnej oraz zadanej. Regulator w połączeniu z czujnikiem rezystancyjnym serii HT-R może pracować jako samodzielny zestaw wykonujący zadania które normalnie wymagają użycia sterownika przemysłowego (PLC) lub rozbudowanych układów automatyki. Po przez panel sterujący użytkownik wprowadza zakres poziomów w którym ma zostać utrzymywany poziom płynu/paliwa/granulatu a urządzenie rozpocznie realizację tego zadania.
W tym poradniku przedstawiamy jak można skalibrować miernik panelowy SD8V. Do kalibracji posłuży dedykowany czujnik poziomu cieczy serii HT-R.
Na początku schemat podłączenia.


Przytrzymaj klawisz SET 3 sek.


Menu 1. Przejdź klawiszami "Strzałka w dół" oraz "SET" do LCK.

Następnie kliknij klawisz "Strzałka w lewo" ustaw wartość 33 by wejść w ustawienia Menu 2.


Menu 2. Przejdź klawiszami "Strzałka w dół" oraz "SET" do CAL.

Kalibrowanie wartości min."Strzałka w lewo" by aktywować, potwierdź klawiszem "SET".



Kalibrowanie wartości min. Ustaw podłączony czujnik na wartość minimalną. Potwierdź klawiszem "SET".


Kalibrowanie wartości max. "Strzałka w lewo" by aktywować, potwierdź klawiszem "SET".



Kalibrowanie wartości max. Ustaw podłączony czujnik na wartość maksymalną. Potwierdź klawiszem "SET".

Przytrzymaj klawisz "SET" przez 3 sek by zapisać ustawienia.
Użycie czujnika rezystancyjnego którego opór zależy od pozycji pływaka oraz dedykowanego miernika panelowego pozwala na znacznie szybszą realizację skomplikowanego zadania utrzymania oraz wskazywania aktualnego stanu wypełnienia danego zbiornika.Czujnik rezystancyjny dzięki swojej wysokiej rozdzielczości pozwala na wskazywanie poziomu płynnie w miarę zmiany pozycji pływaka co jest niemożliwe w przypadku użycia czujników pływakowych tradycyjnych.
Komentarze (0)
Napisz odpowiedź (0)
Proszę zalogować się aby dodać komentarz.