Zestaw pomiar poziomu wody 0-2m MG14 + PS-02-420

Zestaw pozwala na wyświetlanie aktualnego stanu wody oraz utrzymanie poziomu w ustawionym zakresie 0-2m.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: ZEST-MG14+PS-02-420
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena netto: 626,02 zł 770,00 zł
  • szt.
  • Płatność przy odbiorze, Przelew (Pro forma), Szybkie płatności online
  • Szybkie płatności Blik.

Masz pytania? Skontaktuj się.

+48 601 913 288  sklep@termipol.pl

Odbiór w paczkomacie lub dostawa na wskazany adres. Płatność za pobraniem lub po przedpłacie.

Produkt jest objęty gwarancją przez 12 miesięcy od zakupu.

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

Dane techniczne

Zasilanie: Czujnik poziomu: 12 - 24 VDC, Miernik panelowy: 230 VAC +/-10%
Wyjście: 4-20 mA, Przekaźnikowe (Relay)
Wyświetlacz: Procentowy, PV (wartość aktualna)
Wymiar: 160x80 mm
Przewód czujnika: Gumowy
Wejście: 0~10mA, 0~10mV, 0~10V, 0~20mA, 0~400Ω, 0~5V, 1~5V, 4~20mA, B, E, J, K, L, N, PT100, R, S, T, U, W
Pomiar: Poziomu, Woda
Wbudowane źródło zasilania: Miernik panelowy: 24 VDC
Stopień ochrony: Czujnik poziomu: IP 68
Długość przewodów: 3 m
Warunki pracy: -10 ~ 85 °C

Gotowy zestaw pomiarowy umożliwiający pomiar i nadzór poziomu wody w studni lub dowolnym zbiorniku. Dzięki połączeniu urządzeń wyświetlających wynik pomiaru oraz czujnika możliwa jest ciągła kontrola poziomu przy użyciu jednego czujnika. Wbudowane cztery przekaźnikowe wyjścia alarmowe ALL (b. niski), AL (niski), AH (wysoki), AHH (b. wysoki) pozwalają uruchamiać urządzenia wykonawcze takie jak: pompa, elektrozawór itp. Przewód czujnika można przedłużyć we własnym zakresie do 50m. Umożliwia to zastosowanie poniższego zestawu np. przydomowym zbiorniku na wodę deszczową.

Przykład zastosowaniaOdczyt i nadzór poziomu wody w zbiorniku przy użyciu Miernika panelowego MG14 oraz czujnika hydrostatycznego serii PS.
rys. Odczyt i nadzór poziomu wody w zbiorniku przy użyciu Miernika panelowego MG14 oraz czujnika hydrostatycznego serii PS.

 

Miernik panelowy MG14 pełni funkcje wskaźnika panelowego, który umożliwia precyzyjną kontrole mierzonych parametrów w procesach przemysłowych jak i w domowych projektach. Dzięki zastosowaniu funkcji przelicznika możliwa jest szybka konwersja sygnału z czujnika na wartości potrzebne w pomiarze poziomu wody (mm, cm, m) lub ilość wody (litry). Urządzenie posiada dodatkowo funkcje dostrojenia się do zakresu sygnału wejściowego.

 

Wyjścia alarmowe

Miernik posiada wbudowane cztery dowolnie programowalne, przekaźnikowe (3A) wyjścia alarmowe: ALL (b. niski), AL (niski), AH (wysoki), AHH (b. wysoki). Wyjścia przekaźnikowe są odseparowane od zasilania czujnika i mogą służyć np. do zabezpieczenia pompy przed suchobiegiem, uruchamiana elektrozaworu dopełniającego poziom w zbiorniku lub podanie sygnału do centrali alarmowej itp.

 

Wyświetlacz

Sterownik posiada duży czytelny wyświetlacz cyfrowy 4 znakowy oraz wyświetlacz graficzny 0~100%, pomocny w szybkiej ocenie procesu przemysłowego.

 

Czujnik

W zestawie znajduje się zatapialny czujnik ciśnienia wody. Ciśnienie wywierane przez wodę na czujnik przekazywane jest w formie sygnału prądowego (4 ~ 20 mA). Ciśnienie hydrostatyczne jest wprost proporcjonalne od zanurzenia. Czujnik jest przeznaczony do pracy w wodzie. Ciśnieniowy czujnik poziomu zazwyczaj montowany jest w pozycji wertykalnej (np w studni), zwisając na przewodzie. W przypadku gdy czujnik może być narażony na poruszanie się w trakcie pomiaru, pozycja czujnika musi być zabezpieczona w celu zapobieżenia błędom. Można tego dokonać przy pomocy rurki lub ciężarka umieszczonego na sondzie.

Czujnik poziomu cieczy PS-02-420

PORADNIK - Jak skalibrować miernik panelowy

Jak skalibrować miernik panelowy MG14 z czujnikiem hydrostatyczny 4~20 mA - Na przykładzie miernika poziomu cieczy MG14 i czujnika PS-02-420 w zbiorniku o wysokości 180 cm. Więcej

Jak skalibrować miernik panelowy?

Jak skalibrować miernik panelowy?

Jak skalibrować miernik panelowy MG14 z czujnikiem hydrostatyczny 4~20 mA - Na przykładzie miernika poziomu cieczy MG14 i czujnika PS-02-420 w zbiorniku o wysokości 180 cm. Więcej