Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.
0 Oglądane
Zobacz wszystkie ()
Brak wyników wyszukiwania.

Miernik poziomu SMOGU / zanieczyszczenia powietrza BreathBox-WiFi.

Nr katalogowy:
BreathBox-WiFi

Miernik poziomu SMOGU / zanieczyszczenia powietrza BreathBox-WiFi.

299,00 zł (cena zwiera podatek VAT)

243,09 zł Netto

Szczegóły produktu
Polskiej produkcji precyzyjne urządzenie przeznaczone do pomiaru, rejestracji i sygnalizacji poziomu zanieczyszczeń powietrza na zewnątrz i wewnątrz obiektów. Zobacz szczegóły
Wybierz Oprogramowanie:
 • Free
 • Pakiet Premium 1 rok
 • Pakiet Premium Forever

Dostępność: Na zamówienie - realizacja 3-5 dni robocze

Polecane akcesoria
Opis produktu

Miernik poziomu SMOGU / zanieczyszczenia powietrza BreathBox Wi-Fi.

Polskiej produkcji precyzyjne urządzenie przeznaczone do pomiaru, rejestracji i sygnalizacji poziomu zanieczyszczeń powietrza na zewnątrz i wewnątrz obiektów. Detektor BreathBox Wi-Fi posiada łączność Wi-Fi, dzięki której możemy zainstalować czujnik w dowolnym miejscu będącym w zasięgu sieci WiFi z dostępem do Internetu . Wysokiej jakości laserowy czujnik firmy Plantower pozwala na laserowy pomiar stężenia pyłów PM1, PM2.5 i PM10 a cyfrowy moduł pomiarowy dokonuje pomiaru temperatury oraz wilgotność. Urządzenie po krótkiej konfiguracji i podłączenie do sieci Wi-Fi automatycznie przesyła aktualne dane na indywidualne konto użytkownika do których dostęp możliwy jest za pomocą darmowej aplikacji, lub po przez zalogowanie się do konta użytkownika ipomiar.pl/map

Dane techniczne

Nazwa Opis
Zasilanie Zasilacz 5VDC 230V
Zakres pomiaru PM1,
PM2,5: 0-500 µg/m3
PM10: 0-500 µg/m3
Temperatura: -40 ~ +125 °C (dokładność 0.3 °C)
Wilgotność: 0 ~ 100%
Próbkowanie 15 min (Fabrycznie)
Komunikacja Wi-Fi (IEEE 802.11 B/G/N 2.4 GHz)
Zasięg Do 150 m (w otwartej przestrzeni)
Wymiary 132x69x51 mm
Waga 200g
Typ Czujnik Laserowy

Czujnik umieszczony jest w odpornej na warunki atmosferyczne obudowie a dołączony w zestawie uchwyt montażowy pozwala na łatwą instalację oraz demontaż urządzenia.

Bieżący stan jakości powietrza sygnalizowany jest panelem LED posiadającym 6-stopniową skalę która odpowiada kolejnym poziomom zanieczyszczeń zgodnymi z skalą GIOŚ.

Wysoka dokładność pomiarów.

Dzięki częstym pomiarom próbek co 30s (zapisywanym do wewnętrznej pamięci) i obliczaniu średniej z zgromadzonych danych w odstępach 15 minut wynik pomiaru jest miarodajny i odpowiada realnej jakości powietrz. Urządzenie w cyklach 15 minut łączy się się z siecią i wysyła dane na konto użytkownika. Istnieje możliwość ręcznego ustawienia częstości pomiaru. Każdy czujnik jest indywidualnie skalibrowany według wskazań stacji GIOŚ ( Głównego inspektoratu ochrony środowiska).

Mapa pomiarów.

Dodatkowo dane pomiarowe prezentowane są na mapie zanieczyszczeń powietrza https://ipomiar.pl/map, gdzie można również sprawdzać na bieżąco jakość powietrza z całego kraju. Dostępne są również wykresy obrazujące historie pomiarów zanieczyszczeń. Użytkownik ustala pozycja GPS przy konfiguracji czujnika po zalogowaniu.

Mapa Smog

update.png Zdalne aktualizacje

Funkcja pozwala na zdalne wgrywanie wszelkich aktualizacji oraz podejmowania zdalnych czynności serwisowych. Wymagane jest połączenie urządzenia z  Internetem.

Pakiety

Dzięki usłudze pakietu Premium możliwe jest archiwizacja danych pomiarowych do 50000 wpisów. Dane pomiarowe w tym pakiecie przechowywane są przez cały okres ważności abonamentu. Pakiet Free pozawala na przechowywanie do 100 wpisów pomiarowych przez okres 30 dni. Cena Pakietu Premium obejmuje subskrypcje na jedno urządzenie.

Free

Premium

Premium Forever

0 zł

w cenie urządzenia

79 zł

na rok

139 zł

dożywotnio

100 pomiarów w bazie danych 50 000 pomiarów w bazie danych 50 000 pomiarów w bazie danych
Podgląd online temperatury i wilgotności Podgląd online temperatury i wilgotności Podgląd online temperatury i wilgotności
Alarm górny i dolny dla każdego czujnika Alarm górny i dolny dla każdego czujnika Alarm górny i dolny dla każdego czujnika
Aplikacja mobilna dla wszystkich urządzeń Aplikacja mobilna dla wszystkich urządzeń Aplikacja mobilna dla wszystkich urządzeń
Znaczniki pozycji na mapie Znaczniki pozycji na mapie Znaczniki pozycji na mapie
Wykres historii pomiarów Wykres historii pomiarów Wykres historii pomiarów
Powiadomienia o alarmach na urządzenia mobilnych Powiadomienia o alarmach na urządzenia mobilnych
Generowanie raportów Generowanie raportów

Jak uruchomić urządzenie iPomiar?

Krótka instrukcja uruchomienia urządzenia serii iPomiar.pl . W filmie jako pokazowego użyliśmy sprawdzonego rejestratora temperatury WiFi RT1 zasilanego przez baterie. Dzięki ekonomicznemu trybowi zużycia Energi urządzenie jest w stanie pracować przez okres 6 miesięcy na jednym ładowaniu baterii. Rejestrator temperatury WiFi RT1 przesyła dane na serwer w formie zaszyfrowanej a dostęp do nich mają tylko użytkownicy logujący się na indywidualne konta.

Jak działa system iPomiar.pl

Za pomocą serwisu można gromadzić dane z urządzeń podłączonych do Internetu. Dostęp do danych i konfiguracji produktów jest możliwy za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji mobilnej. Dodatkowo za pomocą iPomiar.pl możliwe jest generowanie raportów, które w prosty i przystępny sposób obrazują gromadzone dane za pomocą wykresów i tabel. Cechą, która wyróżnia platformę iPomiar.pl jest bezpośrednie przyłączenie każdego z czujników do sieci Wi-Fi bez konieczności używania pośrednich stacji bazowych – jak ma to miejsce w przypadku komunikacji bluetooth.

iPomiar.pl to platforma dzięki którym można nadzorować online i w bezpieczny sposób gromadzić dane z różnego typu urządzeń pomiarowych. Dostęp do danych i konfiguracji produktów jest dostępny za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na świecie.

schemat.jpg
Schemat komunikacji i przesyłania danych urządzeń z rodziny iPomiar

Konto demo.png

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia iPomiar, ale nie jesteś pewien czy serwis sprosta twoim wymaganiom? Pokażemy ci jak wygląda system. Kliknij na link poniżej i sprawdź konto DEMO

IPOMIAR.PL/LOGIN-DEMO

Konto DEMO

Szyfrowanie danych – bezpieczeństwo.png Szyfrowanie danych

Wszystkie dane w systemie iPomiar.pl są szyfrowane i zabezpieczone. Każde urządzenie posiada swój unikalny numer ID dostępny dla użytkownika, na podstawie którego jest ono rejestrowany w systemie.

baplikacje_ico.png Aplikacja na urządzenia mobilne

Darmowa aplikacja na urządzenia mobilne umożliwia szybki dostęp do danych przesyłanych przez urządzenia. Dzięki aplikacji użytkownik może również rejestrować nowe urządzania oraz zarządzać obecnymi już w systemie. W przypadku przekroczenia alarmu górnego i dolnego poprzez aplikacje na telefonie z systemem android pojawiają się push notyfikacje, a w panelu klienta przekroczenie zakresu sygnalizowane jest poprzez zmianę koloru na czerwony lub niebieski. Urządzenie mierzy również poziom baterii i analogicznie jak w przypadku alarmu temperatury informuje użytkownika o niskim stanie baterii. Dodatkowo w przypadku utraty łączności z siecią (awaria routera) czerwona kontrolka wewnątrz urządzenia sygnalizuje błąd.

baner aplikacja.png
Nadzór online.png Nadzór ON-LINE

iPomiar.pl to platforma internetowa gromadząca dane przesyłane przez czujniki Wi-Fi, za pomocą której możliwe jest ciągłe monitorowanie urządzeń podłączonych do systemu. Każdy z czujników może być monitorowany i zarządzany przez panel online lub aplikację na telefon. Użytkownik może używać jednej aplikacji, która pozwala zarządzać zbiorczo wszystkimi urządzeniami z każdego miejsca na świecie.

Tablica gromadząca dane z różnych czujników umożliwia nadzór zbiorczy nad różnymi urządzeniami.

Brej_danych_ico.png Rejestracja danych

Urządzenia iPomiar przesyłają dane na indywidualne konta użytkownika. Dane te są zapisywane na serwerach i archiwizowane. Dostęp do pomiarów archiwalnych jest możliwy przez cały czas, a okres i ilość miejsca na koncie oraz czas zapisu danych określa klient.

Raporty.png Raporty

Platforma pozwala generować raporty zdalnie za pomocą przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Użytkownik określa z jakiego okresu dane mają być pobrane oraz w jakiej formie ma być wygenerowany raport.

ipomiar_tablica4.jpg

Widok ustawień raportów w platformie iPomiar.plDane techniczne
BreathBox-WiFi
Dane techniczne
  Zasilanie:
  Zasilacz 5VDC 230V
  Zakres pomiaru:
  PM1,PM2,5: 0-500 µg/m³PM10: 0-500 µg/m³Temperatura: -40 ~ +125 °C (dokładność 0.3 °C)Wilgotność: 0 ~ 100%
  Wymiary:
  132x69x51 mm
  Czujnik:
  Wewnętrzny
  Waga:
  200g
  Komunikacja:
  Wi-Fi
  Zasięg:
  do 150 m (w otwartej przestrzeni)
  Typ czujnika:
  Laserowy
  Próbkowanie:
  15 min (Fabrycznie)
  Pomiar:
  Temperatura / Wilgotność / SMOG
Wysyłka
Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

 • Jakość wykonania:
 • Zgodność z opisem:
Opisz produkt przy pomocy krótkich tagów, oddzielonych przecinkami.
Prześlij zdjęcia:
Przeciągnij zdjęcia tutaj lub kliknij aby je wybrać i przesłać.
Z tej samej kategorii
Klienci kupili również
139,00 zł

113,01 zł Netto

Dostępny

Dzięki usłudze pakietu Premium możliwe jest archiwizacja danych pomiarowych do 50000 wpisów. Dane pomiarowe w tym pakiecie przechowywane są przez cały okres ważności abonamentu.

Menu

Strona główna

Menu