Czujnik poziomu cieczy HT19 1/2

Czujnik pływakowy, poziomu cieczy, kontaktron, montaż 1/2 cala. Wykonany ze stali nierdzewnej.

  • Dodaj recenzję:
    (Zobacz recenzje)
  • Kod: CZPC-HT19-1/2
  • Dostępność: Jest Jest
  • Cena netto: 141,46 zł 174,00 zł
  • szt.
  • Płatność przy odbiorze, Przelew (Pro forma), Szybkie płatności online
  • Szybkie płatności Blik.

Masz pytania? Skontaktuj się.

+48 601 913 288  sklep@termipol.pl

Odbiór w paczkomacie lub dostawa na wskazany adres. Płatność za pobraniem lub po przedpłacie.

Produkt jest objęty gwarancją przez 12 miesięcy od zakupu.

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy.

Dane techniczne

Maks. obciążenie: 0,5 A
Przewód czujnika: Brak
Materiał wykonania: Stal nierdzewna
Mocowanie: Gwint 1/2″ Cala
Montaż: Boczny
Napięcie pracy: do 100 VDC
Stopień ochrony: IP 67
Warunki pracy: -30 ~ 125 °C

Czujnik poziomu cieczy HT19 1/2" 

Mają one zastosowanie wszędzie tam gdzie niezbędna jest kontrola i regulacja poziomu cieczy (np. wody, oleju itp.). Czujnik posiada pływak wyposażony w magnes, który podnosi się pod wpływem siły wyporu cieczy powodując zwieranie lub rozwieranie kontaktronu znajdującego się w rurce. Montuje się je zazwyczaj w ścianie zbiornika, tak więc mogą służyć do kontroli dolnego lub górnego poziomu cieczy. Wykonane ze stali nierdzewnej z możliwością stosowania w szerokim zakresie temperatur.

Czujnik poziomu cieczy HT19 -  wymiary

rys. Czujnik poziomu cieczy HT19 - wymiary

Uwaga

Konstrukcja czujnika nie pozwala na podłączenie napięcia sieciowego 230V, dlatego do zasilania czujników zaleca się stosowanie przekaźnika AFR1 z wbudowanym bezpiecznym źródłem napięcia 8VAC.

Zasada działania

Czujniki mają w pływaku umocowany magnes, który unosząc się powoduje zwieranie lub rozwieranie styku przełącznika kontaktronowego znajdującego się w korpusie rurki. Czujniki mogą pracować jako NC – normalnie zamknięte lub NO - normalnie otwarte. Zmianę trybu pracy uzyskujemy przez obrócenie pływaka o 180°.

 

 

przyklad_1.jpg przyklad_1.jpg

 

Przykład zastosowania

Zabezpieczenie zbiornika przed przelaniem (Dolewanie) - po spadku poziomu cieczy do stanu MIN (rozwarty czujnik) styk pomocniczy zostanie przełączony w pozycję 5 i włączy się pompa. Po osiągnięciu stanu MAX (czujnik  zwarty) styk przekaźnika przełącza się w pozycję 6 i pompa wyłączy się. Zestaw wyłącza pompę przy stanie MAX odpowiednio przełączając stan styku pomocniczego pomiędzy 5 i 6 (włączając i wyłączając pompę). Cykl pracy można odwrócić zmieniając połączenia pompy z pinu 6 na 5 (Wypompowanie).

Przykład zastosowania - utrzymanie poziomu cieczy w zbiorniku.

Zabezpieczenie zbiornika przed przelaniem (Dolewanie)

Utrzymanie poziomu cieczy w zbiorniku (Wypompowanie) - po spadku poziomu cieczy do stanu MIN (rozwarty czujnik MIN ) styk pomocniczy zostanie przełączony w pozycję 5 i wyłączy się pompa. Po osiągnięciu stanu MAX (czujnik MAX zwarty) styk przekaźnika przełącza się w pozycję 6 i pompa włączy się. Urządzenie utrzymuje stan cieczy pomiędzy czujnikami MIN i MAX odpowiednio przełączając stan styku pomocniczego pomiędzy 5 i 6 (włączając i wyłączając pompę). Cykl pracy można odwrócić zmieniając połączenia pompy z pinu 6 na 5 (Dolewanie).Utrzymanie poziomu cieczy w zbiornikuUtrzymanie poziomu cieczy w zbiorniku na dowolnych poziomach, wysokim i niskim przy użyciu przekaźnika AFR1.

Rodzaje gwintów hydraulicznych

Rodzaje gwintów hydraulicznych

Przelicznik średnic gwintów hydraulicznych Poniżej przestawiamy tabele rodzajów gwintów dla czujników przepływu cieczy, przepływomierzy oraz czujników temperatury i ciśnienia, które można znaleźć w naszym sklepie. Więcej