Rejestrator poziomu Wi-Fi RU Solid IP65

Ultradźwiękowy rejestrator poziomu. Urządzenie do bezprzewodowego pomiaru i rejestracji poziomu cieczy lub materiałów sypkich. Czujnik zewnętrzny. Termin realizacji 3 dni robocze.

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: REJ-RU_SOLID
  • Dostępność: Jest Jest

  • Czas realizacji: 5-7 dni roboczych
  • Cena netto: 568,29 zł 699,00 zł
  • szt.
  • Płatność przy odbiorze, Pro forma, Szybkie płatności online

Odbiór w paczkomacie lub dostawa na wskazany adres. Płatność za pobraniem lub po przedpłacie. Więcej informacji na stronie: Koszty i sposoby dostawy

Produkt jest objęty gwarancją przez 12 miesięcy od zakupu.

Masz 14 dni na odstąpienie od umowy. Zasady zwrotu dostępne na stronie: Reklamacja i zwroty

 

Dane techniczne

Zasilanie: Akumulator PCM, Zasilacz sieciowy 5V
Dokładność pomiaru: 1 cm
Komunikacja: Wi-Fi 2,4 GHz
Zasięg: do 150 m
Czas pracy na baterii: do 365 dni
Próbkowanie: 1 h, 1 min, 12 h, 15 min, 24 h, 30 min, 30 s
Przewód czujnika: Gumowy
Pomiar: Poziomu
Czujnik: Ultradźwiękowy, Zewnętrzny
Stopień ochrony: IP 65
Długość przewodów: 5 m
Waga: 180 g
Częstotliwość pracy: 40kHz +/- 1kHz
Kąt pomiaru: 40°

Rejestrator poziomu Wi-Fi RU SOLID

RU1 SOLID to bezprzewodowy cyfrowy miernik/rejestrator poziomu z ultradźwiękowym czujnikiem zewnętrznym, który komunikuje się z siecią Internet za pomocą Wi-Fi. Urządzenie umożliwia podgląd mierzonych parametrów oraz dostęp do danych na bieżąco za pomocą aplikacji mobilnej oraz platformy iPomiar.pl. Zaszyfrowane dane pomiarowe są przesyłane na indywidualne konto klienta do którego dostęp możliwy jest z każdego miejsca na świecie. Dzięki innowacyjnemu projektowi urządzenie jest w stanie pracować na zasilaniu bateryjnym co pozwala na bardzo szybką instalacje i bezobsługową eksploatację.

 

 

 

Czujnik

W zestawie zastosowano wysokiej jakości czujnik ultradźwiękowy IP67. Czujnik można zamontować z zbiornikach wewnętrznych jak i zewnętrznych. Obudowa sensora wykonana z trwałego tworzywa PCV. Szczelne połączenie przewodowe (w zestawie 5m przewodu) umożliwia zastosowanie w wielu typach zbiorników. Czujnik może być zastosowany do pomiaru wody, materiałów sypkich (zboże, piasek) itp. 
czujnik%20ultradzwiekowy%201.jpg

 

Czujnik ultradźwiękowy.

wymiary czujnik ultradźwiękowy

 

Montaż czujnika

Czujnik wystarczy umieścić pod pokrywą zbiornika, w filmie przykład z użyciem uchwytu stalowego do rur 3/4 cala. Umieszczamy go pionowo zachowując dystans od przeszkód (ściana, przewody, rury). Czujnik może pracować w zbiorniku o głębokości do 7,5m. Rejestrator montujemy obok zbiornika, długość przewodów w standardzie wynosi 5m (istnieje możliwość przedłużenia do 30m we własnym zakresie.)

 

 

 

 

 

Poprawny montaż czujnik ultradźwiękowy


Poprawny montaż czujnika ultradźwiękowego

ru1solid_montaz.jpg

Przykład zastosowania - nadzór, rejestracja i pomiar poziomu wody w zbiorniku.

offline.png Tryb offline

Funkcja off-line polega na zapisie pomiarów do wewnętrznej pamięci rejestratora. Funkcja uruchamia się automatycznie w przypadku gdy utracony zostanie zasięg sieci Wi-Fi (awaria routera, zanik zasilania itp.). Po powrocie dostępu do sieci urządzenie automatycznie przesyła dane z pamięci wewnętrznej (pomiary z okresu braku dostępu do sieci) do chmury pomiarowej na konto użytkownika.

 

tab. Działanie funkcji offline i zasilania.

podwojne_zasilanie.png Podwójne zasilanie

Rejestrator wyposażony jest w dwa źródła zasilania – sieciowe ( zasilacz 230 V/5V ) oraz akumulator awaryjny. W przypadku zaniku zasilania sieciowego urządzenie korzysta z wbudowanego akumulatora.

solid bateria.jpg

 

update.png Zdalne aktualizacje

Funkcja pozwala na zdalne wgrywanie wszelkich aktualizacji oraz podejmowania zdalnych czynności serwisowych. Wymagane jest połączenie urządzenia z  Internetem.

 

ladowarka.png Wbudowana ładowarka do akumulatora

Ładowarka pozwala na automatyczne ładowanie wbudowanego akumulatora lub okresowe ładowanie w przypadku użytkowania urządzenie przy użyciu zasalania akumulatorowego. W zestawie znajduje się zasilacz sieciowe 230V/5V 1A z złączem POWER-JACK dzięki czemu proces ładowani jest szybki (czas ładowania baterii ok.1 h)  i bardzo wygodny.

Pakiety

Dzięki usłudze pakietu Premium możliwe jest archiwizacja danych pomiarowych do 50000 wpisów. Dane pomiarowe w tym pakiecie przechowywane są przez cały okres ważności abonamentu. Pakiet Free pozawala na przechowywanie do 100 wpisów pomiarowych przez okres 30 dni. Cena Pakietu Premium obejmuje subskrypcje na jedno urządzenie.

Free

Premium

Premium Forever

0 zł

w cenie

79 zł

na rok

139 zł

dożywotnio

Pamięć 100 punków pomiarów Pamięć 50000 punktów pomiarów Pamięć 50000 punktów pomiarów
Podgląd online temperatury i wilgotności Podgląd online temperatury i wilgotności Podgląd online temperatury i wilgotności
  Powiadomienia alarmowe Powiadomienia alarmowe
  Generowanie raportów Generowanie raportów

Jak uruchomić urządzenie iPomiar?

Krótka instrukcja uruchomienia urządzenia serii iPomiar.pl . W filmie jako pokazowego użyliśmy sprawdzonego rejestratora temperatury WiFi RT1 zasilanego przez baterie. Dzięki ekonomicznemu trybowi zużycia Energi urządzenie jest w stanie pracować przez okres 6 miesięcy na jednym ładowaniu baterii. Rejestrator temperatury WiFi RT1 przesyła dane na serwer w formie zaszyfrowanej a dostęp do nich mają tylko użytkownicy logujący się na indywidualne konta.

Jak działa system iPomiar.pl

Za pomocą serwisu można gromadzić dane z urządzeń podłączonych do Internetu. Dostęp do danych i konfiguracji produktów jest możliwy za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanej aplikacji mobilnej. Dodatkowo za pomocą iPomiar.pl możliwe jest generowanie raportów, które w prosty i przystępny sposób obrazują gromadzone dane za pomocą wykresów i tabel. Cechą, która wyróżnia platformę iPomiar.pl jest bezpośrednie przyłączenie każdego z czujników do sieci Wi-Fi bez konieczności używania pośrednich stacji bazowych – jak ma to miejsce w przypadku komunikacji bluetooth.

iPomiar.pl to platforma dzięki którym można nadzorować online i w bezpieczny sposób gromadzić dane z różnego typu urządzeń pomiarowych. Dostęp do danych i konfiguracji produktów jest dostępny za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego miejsca na świecie.

 

schemat.jpg
Schemat komunikacji i przesyłania danych urządzeń z rodziny iPomiar

Konto demo.png

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia iPomiar, ale nie jesteś pewien czy serwis sprosta twoim wymaganiom? Pokażemy ci jak wygląda system. Kliknij na link poniżej i sprawdź konto DEMO

IPOMIAR.PL/LOGIN-DEMO

Konto DEMO

 

Szyfrowanie danych – bezpieczeństwo.png Szyfrowanie danych

Wszystkie dane w systemie iPomiar.pl są szyfrowane i zabezpieczone. Każde urządzenie posiada swój unikalny numer ID dostępny dla użytkownika, na podstawie którego jest ono rejestrowany w systemie.

baplikacje_ico.png Aplikacja na urządzenia mobilne

Darmowa aplikacja na urządzenia mobilne umożliwia szybki dostęp do danych przesyłanych przez urządzenia. Dzięki aplikacji użytkownik może również rejestrować nowe urządzania oraz zarządzać obecnymi już w systemie. W przypadku przekroczenia alarmu górnego i dolnego poprzez aplikacje na telefonie z systemem android pojawiają się push notyfikacje, a w panelu klienta przekroczenie zakresu sygnalizowane jest poprzez zmianę koloru na czerwony lub niebieski. Urządzenie mierzy również poziom baterii i analogicznie jak w przypadku alarmu temperatury informuje użytkownika o niskim stanie baterii. Dodatkowo w przypadku utraty łączności z siecią (awaria routera) czerwona kontrolka wewnątrz urządzenia sygnalizuje błąd.

baner aplikacja.png
Nadzór online.png Nadzór ON-LINE

iPomiar.pl to platforma internetowa gromadząca dane przesyłane przez czujniki Wi-Fi, za pomocą której możliwe jest ciągłe monitorowanie urządzeń podłączonych do systemu. Każdy z czujników może być monitorowany i zarządzany przez panel online lub aplikację na telefon. Użytkownik może używać jednej aplikacji, która pozwala zarządzać zbiorczo wszystkimi urządzeniami z każdego miejsca na świecie.

Tablica gromadząca dane z różnych czujników umożliwia nadzór zbiorczy nad różnymi urządzeniami.

Brej_danych_ico.png Rejestracja danych

Urządzenia iPomiar przesyłają dane na indywidualne konta użytkownika. Dane te są zapisywane na serwerach i archiwizowane. Dostęp do pomiarów archiwalnych jest możliwy przez cały czas, a okres i ilość miejsca na koncie oraz czas zapisu danych określa klient.

Raporty.png Raporty

Platforma pozwala generować raporty zdalnie za pomocą przeglądarki lub aplikacji mobilnej. Użytkownik określa z jakiego okresu dane mają być pobrane oraz w jakiej formie ma być wygenerowany raport.

ipomiar_tablica4.jpg

Widok ustawień raportów w platformie iPomiar.plbraporty_ico.png Wykresy i tabele z danymi

Dzięki rozbudowanemu panelowi użytkownika możliwa jest analiza danych pomiarowych przedstawiona w postaci wykresów lub tabel. Dodatkowo istnieje możliwość generowania raportów z określonego zakresu czasu.

ipomiar_tablica2.jpg

Wykres zapisanych danych pomiarowych.

 

Montaż czujnika ultradźwiękowego czujnika RU1 SOLID

Montaż czujnika ultradźwiękowego czujnika RU1 SOLID

Czujnik ultradźwiękowy RU1 SOLID służy do monitorowania poziomu cieczy np. w zbiorniku z deszczówką lub nieczystości w szambie oraz materiałów sypkich np. zboża lub piasku.   Jak krok po kroku zamontować czujnik w zbiorniku na wodę deszczową? Przykład z użyciem uchwytu stalowego do rur 3/4 cala.   1. Pod pokrywą zbiornika należy wywiercić dziurę, następnie umieścić w... Więcej
iPomiar.pl | Krok po kroku

iPomiar.pl | Krok po kroku

Własny system pomiarowy z dostęp do bieżących danych. Bezpośredni dostęp, dzięki aplikacji mobilnej oraz platformie ipomiar.pl Jak działa nasz system? Możesz sprawdzić działanie platformy. Poniżej instrukcja logowania do konta demo.   Film instruktażowy:   1. Wejdź na stronę: https://oferta.ipomiar.pl/ 2. W prawym górnym rogu kliknij LOGOWANIE       3.... Więcej
Pomiar poziomu szamba

Pomiar poziomu szamba

  Ultradźwiękowy czujnik poziomu cieczy RU1 Solid Ultradźwiękowy czujnik RU1 Solid   Kiedy nie masz możliwości podłączenia się do ogólnej sieci kanalizacyjnej musisz odprowadzać nieczystości z Twojego domu do szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Konieczność kontroli wynika z zapobiegania przelaniu się nieczystości i wybiciu ich przez najniżej położone... Więcej