Pomiar poziomu szamba

30-05-2023

 

Ultradźwiękowy czujnik poziomu cieczy RU1 Solid

Ultradźwiękowy czujnik RU1 Solid

 

Kiedy nie masz możliwości podłączenia się do ogólnej sieci kanalizacyjnej musisz odprowadzać nieczystości z Twojego domu do szamba lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Konieczność kontroli wynika z zapobiegania przelaniu się nieczystości i wybiciu ich przez najniżej położone urządzenie sanitarne w Twoim domu. Niestety kontrolowanie stanu poziomu nieczystości nie należy do najłatwiejszych zadań. Regularnie musisz podnosić pokrywę zbiornika, żeby zajrzeć do środka zbiornika.

Dzięki ultradźwiękowemu czujnikowi poziomu RU1 Solid możesz w łatwy sposób monitorować ich poziom. Czujnik wystarczy zamontować w pokrywie zbiornika, nie ma też konieczności jego demontażu podczas opróżniania zbiornika. Czujnik wysyła sygnał, który następnie odbija się od powierzchni mierzonego materiału, następnie dane zostają przesłane do rejestratora. Masz stały i bezpośredni wgląd do mierzonych parametrów w dedykowanej aplikacji lub na stronie internetowej serwisu iPomiar.pl. Pomiary są wykonywane co określony czas, próbkowanie możesz ustawić co 30 s, 1 min, 15 min, 30 min, 1 h, 12 h oraz 24 h.

Jest możliwość ustalenia progów alarmowych (np. przekroczenia danego poziomu nieczystości). Po ich przekroczeniu urządzenie wysyła powiadomienie w aplikacji, wiadomości SMS lub e-mail. Istnieje możliwość przesłania takiej wiadomości bezpośrednio do odpowiednich służb, które będą mogły szybko przyjechać i opróżnić zbiornik.

 

 


Czujnik ultradźwiękowy zamontowany w zbiorniku z wodą

 

Co wyróżnia RU1?

 • wykonany z materiałów odpornych na warunki panujące w zbiorniku
 • łatwy montaż - wystarczy umieścić czujnik w pokrywie zbiornika
 • ochrona IP67, odporny na zalanie i trudne warunki pracy
 • wbudowany ładowarka pozwalająca na automatyczne ładowanie baterii
 • w przypadku braku zasilania bateria działa nawet do 365 dni (*czas pracy baterii jest zależny od warunków pracy urządzenia)
 • nie ma konieczności demontażu czujnika podczas opróżniania zbiornika
 • maksymalna głębokość monitorowanego zbiornika może mieć nawet 7,5 m
 • czujnik mierzy poziom nieczystości co określony czas (próbkowanie ustawia się wg swoich potrzeb)
 • urządzenie wysyła alarm!!  po przekroczeniu danego progu poziomu - w formie powiadomienia w aplikacji, SMS lub e-mail
 • możliwość wysyłanie powiadomień do kilku użytkowników
 • dzięki darmowej aplikacji i serwisowi iPomiar.pl masz stały i bezpośredni dostęp do aktualnych danych oraz historii swoich pomiarów
 • możliwe jest podłączenie czujnika do systemów inteligentnych domów poprzez API

 

 

 

 

Gdzie można używać RU1 Solid?

RU 1 Solid sprawdzi się nie tylko przy monitorowaniu poziomu szamba ale także w zbiornikach z wodą deszczową lub inną cieczą oraz w silosach ze zbożem, w zbiornikach z piaskiem lub z innymi materiałami sypkimi.
 

 

Czujnik RU1 Solid znajdziesz w naszym sklepie:

https://termipol.pl/rejestrator-poziomu-wi-fi-ru1-solid-ip65.html

 

Instrukcja podłączenia urządzeń iPomiar

Polecane produkty

Rejestrator poziomu Wi-Fi RU Solid IP65

Rejestrator poziomu Wi-Fi RU Solid IP65

Ultradźwiękowy rejestrator poziomu. Urządzenie do bezprzewodowego pomiaru i rejestracji poziomu cieczy lub materiałów sypkich. Czujnik zewnę...

Polecane artykuły

Jak skalibrować miernik panelowy?

Jak skalibrować miernik panelowy?

Jak skalibrować miernik panelowy MG14 z czujnikiem hydrostatyczny 4~20 mA - Na przykładzie miernika poziomu cieczy MG14 i czujnika PS-02-420 w zbiorniku o wysokości 180 cm.
iPomiar.pl | Krok po kroku

iPomiar.pl | Krok po kroku

Własny system pomiarowy z dostęp do bieżących danych. Bezpośredni dostęp, dzięki aplikacji mobilnej oraz platformie ipomiar.pl Jak działa nasz system? Możesz sprawdzić działanie platformy. Poniżej instrukcja logowania do konta demo.   Film instruktażowy:   1. Wejdź na...
Przechowywanie leków i szczepionek

Przechowywanie leków i szczepionek

  Przechowywanie leków i szczepionek w aptekach   Biorąc pod uwagę aktualne potrzeby aptek stworzyliśmy zestaw pomiarowy, który pomaga monitorować temperaturę i wilgotność w wybranych pomieszczeniach w aptece lub lodówkach z lekami. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z...